Keputusan pusingan pertama Terbuka Perancis

PARIS: Berikut rangkuman keputusan pusingan pertama hari ketiga tenis Terbuka Perancis di Roland Garros, di sini, yang berakhir sebentar tadi.

LELAKI:

Rafael Nadal (ESP x1) bt Simone Bolelli (ITA) 6-4, 6-3, 7-6 (11/9)

Guido Pella (ARG) bt Joao Sousa (POR) 6-2, 6-3, 6-4

Denis Shapovalov (CAN x24) bt John Millman (AUS) 7-5, 6-4, 6-2

Maximilian Marterer (GER) bt Ryan Harrison (USA) 6-1, 6-3, 7-5

Ruben Bemelmans (BEL) bt Yuki Bhambri (IND) 6-4, 6-4, 6-1

Jurgen Zopp (EST) bt Jack Sock (USA x14) 6-7 (4/7), 6-2, 4-6, 7-6 (7/5), 6-3

Thomas Fabbiano (ITA) bt Matthew Ebden (AUS) 6-4, 5-7, 6-2, 3-6, 6-2

Sergiy Stakhovsky (UKR) bt Feliciano Lopez (ESP x28) 6-2, 6-4, 6-2

Mischa Zverev (GER) bt Florian Mayer (GER) 6-2, 6-1, 7-6 (7/3)

Pablo Cuevas (URU) bt Aljaz Bedene (SLO) 6-4, 6-3, 6-2

Kevin Anderson (RSA x6) bt Paolo Lorenzi (ITA) 6-1, 6-2, 6-4

Marin Cilic (CRO x3) bt James Duckworth (AUS) 6-3, 7-5, 7-6 (7/4)

Hubert Hurkacz (POL) bt Tennys Sandgren (USA) 6-2, 6-2, 3-6, 6-3

Jan-Lennard Struff (GER) bt Evgeny Donskoy (RUS) 6-1, 6-3, 6-0

Steve Johnson (USA) bt Adrian Mannarino (FRA x25) 7-6 (7/1), 6-2, 6-2

Fabio Fognini (ITA x18) bt Pablo Andujar (ESP) 6-4, 6-2, 6-1

Elias Ymer (SWE) bt Dudi Sela (ISR) 7-6 (7/3), 6-3, 6-1

Marton Fucsovics (HUN) bt Vasek Pospisil (CAN) 6-3, 6-3, 7-6 (7/5)

Kyle Edmund (GBR x16) bt Alex De Minaur (AUS) 6-2, 6-4, 6-3

John Isner (USA x9) bt Noah Rubin (USA) 6-3, 7-6 (9/7), 7-6 (9/7)

Horacio Zeballos (ARG) bt Yuichi Sugita (JPN) 6-4, 6-7 (3/7), 6-4, 6-2

Juan Martin del Potro (ARG x5) bt Nicolas Mahut (FRA) 1-6, 6-1, 6-2, 6-4

WANITA:

Taylor Townsend (USA) bt Myrtille Georges (FRA) 6-4, 6-2

Bethanie Mattek-Sands (USA) bt Johanna Larsson (SWE) 6-4, 6-3

Daria Gavrilova (AUS x24) bt Sorana Cirstea (ROU) 4-6, 7-6 (7/4), 6-3

Elise Mertens (BEL x16) bt Varvara Lepchenko (USA) 6-7 (9/11), 7-6

(7/4), 6-0

Angelique Kerber (GER x12) bt Mona Barthel (GER) 6-2, 6-3

Ana Bogdan (ROU) bt Marketa Vondrousova (CZE) 6-3, 1-6, 6-4

Aliaksandra Sasnovich (BLR) bt Denisa Allertova (CZE) 6-4, 6-3

Kiki Bertens (NED x18) bt Aryna Sabalenka (BLR) 6-2, 6-1

Zhang Shuai (CHN x27) bt Kristína Kucova (SVK) 6-0, 7-5

Irina Camelia Begu (ROU) bt Anna Karolina Schmiedlova (SVK) 6-4,

5-7, 9-7

Peng Shuai (CHN) bt Aleksandra Krunic (SRB) 6-3, 6-4

Caroline Garcia (FRA x7) bt Duan Ying-Ying (CHN) 6-1, 6-0

Garbine Muguruza (ESP x3) bt Svetlana Kuznetsova (RUS) 7-6 (7/0), 6-2

Fiona Ferro (FRA) bt Carina Witthoeft (GER) 6-4, 6-2

Samantha Stosur (AUS) bt Yanina Wickmayer (BEL) 6-2, 6-4

Anastasia Pavlyuchenkova (RUS x30) bt Polona Hercog (SLO) 6-4, 7-6

(7/1)

Julia Goerges (GER x11) bt Dominika Cibulkova (SVK) 6-4, 5-7, 6-0

Alison Van Uytvanck (BEL) bt Isabelle Wallace (AUS) 6-1, 6-0

Serena Williams (USA) bt Kristyna Pliskova (CZE) 7-6 (7/4), 6-4

Ashleigh Barty (AUS x17) bt Natalia Vikhlyantseva (RUS) 6-3, 6-1

Maria Sharapova (RUS x28) bt Richel Hogenkamp (NED) 6-1, 4-6, 6-3

– AFP

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.